Breaking News

Wednesday, September 17, 2014 - 2:42pm
Wednesday, September 17, 2014 - 2:23pm
Sports

2A State Playoffs

2A State Playoffs
News

POSTED: Monday, November 14, 2011 - 6:34pm

UPDATED: Friday, November 18, 2011 - 3:25pm

CLASS 2A
DIVISION I
Region I
Area
Muleshoe (9-1) vs. Godley (10-1), 7:30 p.m. Friday, Sweetwater
Merkel (8-1) vs. Childress (6-5), 7:30 p.m. Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium
Eastland (10-0) vs. Littlefield (8-3), 7:30 p.m. Thursday, Colorado City
Wall (10-0) vs. Breckenridge (7-4), 7:30 p.m. Friday, Brownwood
Region II
Area
Pottsboro (9-1) vs. New Boston (9-2), 7:30 p.m. Friday, Commerce
Melissa (8-1) vs. Eustace (10-1), 7:30 p.m. Friday, Dallas' Kincaide Stadium
Grandview (9-1) vs. Daingerfield (8-3), 7:30 p.m. Friday, Wylie HS
Redwater (7-3) vs. Boyd (9-2), 7:30 p.m. Friday, Royse City
Region III
Area
Gilmer Harmony (8-2) vs. Marlin (5-5), 2 p.m. Saturday, Nacogdoches' Bryce Stadium
Crockett (9-1) vs. Newton (9-2), 7:30 p.m. Friday, Lufkin
East Chambers (8-2) vs. Malakoff (9-2), 7 p.m. Friday, A&M Consolidated HS
Cameron Yoe (6-4) vs. Tatum (9-2), 7:30 p.m. Friday, Palestine
Region IV
Lago Vista (9-1) vs. Odem (6-5), 7:30 p.m. Friday, South San Antonio HS
Jourdanton (9-1) vs. Blanco (6-5), 7:30 p.m. Friday, Floresville
Hempstead (10-0) vs. George West (7-4), 7:30 p.m. Friday, El Campo
San Diego (7-3) vs. Hallettsville (6-5), 7:30 p.m. Friday, La Vernia
___
DIVISION II
Region I
Area
Abernathy (9-1) vs. Nocona (6-5), 7:30 p.m. Friday, Tuscola
Holliday (8-2) vs. Spearman (9-2), 8 p.m. Friday, Plainview
Cisco (10-0) vs. Sanford-Fritch (6-5), 6:30 p.m. Saturday, Wichita Falls' Memorial Stadium
Idalou (9-1) vs. Hamilton (6-5), 7:30 p.m. Friday, Abilene Wylie HS
Region II
Area
Gunter (8-2) vs. Cooper (6-5), 7:30 p.m. Friday, Rockwall
De Kalb (9-1) vs. Lone Oak (7-4), 7:30 p.m. Friday, Paris
Corsicana Mildred (10-0) vs. Omaha Pewitt (8-3), 7:30 p.m. Friday, Lindale
Hughes Springs (5-5) vs. Alba-Golden (7-4), 7:30 p.m. Friday, Mount Pleasant
Region III
Area
Arp (8-2) vs. Rogers (10-1), 7:30 p.m. Friday, Teague
Centerville (8-2) vs. Corrigan-Camden (8-3), 7:30 p.m. Friday, Willis
San Augustine (8-2) vs. Franklin (9-2), 7:30 p.m. Thursday, Whitehouse
Lexington (8-2) vs. New Waverly (6-5), 7:30 p.m. Friday, Groesbeck
Region IV
Area
Sonora (10-0) vs. Weimar (7-4), 7:30 p.m. Friday, Marble Falls
East Bernard (9-1) vs. San Saba (7-4), 7:30 p.m. Friday, Bastrop
Poth (10-0) vs. Schulenberg (10-1), 7:30 p.m. Friday, Victoria
Refugio (10-0) vs. Three Rivers (7-4), 7:30 p.m. Thursday, Sinton

Comments News Comments

Post new Comment