Breaking News

Scoreboard

Reported games for the week of
Friday, October 31 2014
  • Harmony

    0

    White Oak

    0

    AT
    10/25 - 7:00PM
  • Overton

    0

    Mt. Enterprise

    0

    AT
    10/25 - 7:30PM
  • Athens

    44

    Kaufman

    23

    AT
    10/24 - Final
  • Atlanta

    56

    Center

    13

    AT
    10/24 - Final
  • Beckville

    7

    Shelbyville

    60

    AT
    10/24 - Final
  • Carthage

    55

    Brownsboro

    14

    AT
    10/24 - Final
  • Cayuga

    13

    Alto

    41

    AT
    10/24 - Final
  • Chapel Hill

    38

    Kilgore

    21

    AT
    10/24 - Final
  • Como-Pickton

    20

    Honey Grove

    19

    AT
    10/24 - Final
  • Cooper

    32

    Grand Saline

    6

    AT
    10/24 - Final
  • Corsicana

    3

    John Tyler

    33

    AT
    10/24 - Final
  • Dallas Christian

    24

    Bishop Gorman

    21

    AT
    10/24 - Final
  • Diboll

    38

    Huntington

    30

    AT
    10/24 - Final
  • Elkhart

    41

    Kemp

    3

    AT
    10/24 - Final
  • Ennis

    55

    Lufkin

    48

    AT
    10/24 - Final
  • Frankston

    33

    Elysian Fields

    58

    AT
    10/24 - Final
  • Garrison

    14

    Crockett

    45

    AT
    10/24 - Final
  • Gilmer

    49

    Bullard

    7

    AT
    10/24 - Final
  • Greenville

    17

    Hallsville

    26

    AT
    10/24 - Final
  • Harleton

    10

    Big Sandy

    0

    AT
    10/24 - Final
  • Hawkins

    36

    Simms Bowie

    12

    AT
    10/24 - Final
  • Henderson

    51

    Palestine

    10

    AT
    10/24 - Final
  • Jacksonville

    14

    Whitehouse

    56

    AT
    10/24 - Final
  • Jefferson

    27

    Mineola

    30

    AT
    10/24 - Final
  • Joaquin

    54

    San Augustine

    44

    AT
    10/24 - Final
  • Legacy Christian Academy

    35

    Brook Hill

    45

    AT
    10/24 - Final
  • Lindale

    35

    Nacogdoches

    42

    AT
    10/24 - Final
  • Lone Oak

    42

    Edgewood

    24

    AT
    10/24 - Final
  • Lovelady

    24

    Groveton

    14

    AT
    10/24 - Final
  • Mabank

    7

    Van

    51

    AT
    10/24 - Final
  • Maud

    61

    Fruitvale

    6

    AT
    10/24 - Final
  • Mt. Pleasant

    6

    Longview

    63

    AT
    10/24 - Final
  • New Boston

    31

    Prairiland

    21

    AT
    10/24 - Final
  • New Diana

    8

    Arp

    46

    AT
    10/24 - Final
  • Newton

    44

    Corrigan-Camden

    26

    AT
    10/24 - Final
  • North Lamar

    33

    Princeton

    15

    AT
    10/24 - Final
  • Oakwood

    63

    Trinidad

    98

    AT
    10/24 - Final
  • Ore City

    21

    Union Grove

    46

    AT
    10/24 - Final
  • Paris

    15

    Pittsburg

    25

    AT
    10/24 - Final
  • Paul Pewitt

    13

    Hughes Springs

    28

    AT
    10/24 - Final
  • Pine Tree

    27

    Sulphur Springs

    47

    AT
    10/24 - Final
  • Pleasant Grove

    21

    Gladewater

    41

    AT
    10/24 - Final
  • Price Carlisle

    63

    Grapeland

    14

    AT
    10/24 - Final
  • Prince of Peace

    12

    Grace

    44

    AT
    10/24 - Final
  • Rusk

    27

    Fairfield

    69

    AT
    10/24 - Final
  • Sabine

    41

    Quitman

    14

    AT
    10/24 - Final
  • Shelton

    19

    All Saints

    35

    AT
    10/24 - Final
  • Tatum

    45

    Spring Hill

    28

    AT
    10/24 - Final
  • Teague

    50

    Malakoff

    35

    AT
    10/24 - Final
  • Tenaha

    57

    Timpson

    19

    AT
    10/24 - Final
  • Texas High

    41

    Marshall

    14

    AT
    10/24 - Final
  • Tyler HEAT

    66

    CHANT HomeSchool

    18

    AT
    10/24 - Final
  • West Rusk

    14

    Waskom

    49

    AT
    10/24 - Final
  • Winnsboro

    42

    Redwater

    35

    AT
    10/24 - Final
  • Winona

    19

    Troup

    58

    AT
    10/24 - Final
  • Tyler Lee

    0

    North Garland

    0

    AT
    10/23 - 7:00PM
Sports

5A State Playoffs

5A State Playoffs
News

POSTED: Monday, November 14, 2011 - 6:38pm

UPDATED: Wednesday, January 25, 2012 - 5:28pm

CLASS 5A
DIVISION I
Region I
Area
EP Franklin (10-1) vs. Arlington Bowie (8-3), 3 p.m. Friday,
Midland's Grande Communications Stadium
Cedar Hill (8-3) vs. Southlake Carroll (11-0), 11 a.m. Saturday,
Arlington's Cowboys Stadium
San Angelo Central (9-2) vs. Arlington Martin (10-1), 7:30 p.m.
Friday, Arlington's Cravens Field
Euless Trinity (11-0) vs. Allen (11-0), 2 p.m. Saturday,
Arlington's Cowboys Stadium
Region II
Area
Dallas Skyline (11-0) vs. DeSoto (10-1), 5 p.m. Saturday, Irving
Schools Stadium
Klein Oak (8-3) vs. Austin Westlake (9-2), 4 p.m. Saturday,
Spring's Klein Memorial Stadium
Garland (9-2) vs. Mesquite (6-5), 6 p.m. Friday, Arlington's
Cowboys Stadium
The Woodlands (10-1) vs. Round Rock Westwood (10-1), 2 p.m.
Saturday, Waco ISD Stadium
Region III
Area
Cypress Fairbanks (11-0) vs. Katy Cinco Ranch (9-2), 1 p.m.
Saturday, Katy's Rhodes Stadium
Galena Park North Shore (8-3) vs. Fort Bend Hightower (9-2), 7
p.m. Friday, Deer Park
Cypress Falls (10-1) vs. Houston Lamar (9-2), 7 p.m. Friday,
Houston's Tully Stadium
Deer Park (10-1) vs. Pearland (9-2), 7 p.m. Friday, Galena Park
ISD Stadium
Region IV
Area
SA Churchill (6-5) vs. SA Warren (10-1), 7:30 p.m. Friday, San
Antonio's Comalander Stadium
Del Rio (9-2) vs. Harlingen (11-0), 5 p.m. Saturday, San
Antonio's Comalander Stadium
SA Madison (7-4) vs. SA East Central (8-3), 7:30 p.m. Friday,
East Central
Laredo United (8-3) vs. San Benito (9-2), 7:30 p.m. Friday,
Corpus Christi's Cabaniss Stadium
---
DIVISION II
Region I
Area
EP Montwood (9-2) vs. Abilene (8-3), 7 p.m. Friday, Midland's
Grande Communications Stadium
Mansfield (10-1) vs. Denton Guyer (8-3), 8 p.m. Saturday,
Arlington's Cowboys Stadium
Amarillo (8-3) vs. Abilene Cooper (8-3), 2 p.m. Saturday,
Lubbock's Jones Stadium
Mansfield Timberview (9-2) vs. Lewisville Marcus (10-1), 5 p.m.
Saturday, Arlington's Cowboys Stadium
Area
Garland Sachse (8-3) vs. Longview (10-1), 2 p.m. Saturday,
Dallas' Kincaide Stadium
Spring Dekaney (9-2) vs. Pflugerville (5-6), 2 p.m. Saturday,
Waller
Garland Rowlett (7-4) vs. Copperas Cove (10-1), 9 p.m. Friday,
Arlington's Cowboys Stadium
Spring Westfield (8-3) vs. Leander (8-3), 2 p.m. Saturday,
Brenham
Region III
Area
Cypress Woods (9-2) vs. Katy (11-0), 7 p.m. Friday, Cypress'
Berry Center
La Porte (10-1) vs. Fort Bend Bush (8-3), 1 p.m. Saturday, Deer
Park
Alief Taylor (7-4) vs. Houston Memorial (8-3), 6 p.m. Saturday,
Houston's Crump Stadium
Port Arthur Memorial (10-1) vs. League City Clear Springs (8-3),
1 p.m. Saturday, Baytown's Stallworth Stadium
Region IV
Area
Cibolo Steele (11-0) vs. Northside Brandeis (10-1), 7:30 p.m.
Friday, San Antonio's Heroes Stadium
Laredo Alexander (11-0) vs. Brownsville Pace (9-2), 4 p.m.
Saturday, McAllen
SA Reagan (10-1) vs. Northside O'Connor (7-4), 2 p.m. Saturday,
San Antonio's Heroes Stadium
McAllen Memorial (11-0) vs. Weslaco (10-1), 7:30 p.m. Friday,
Weslaco

 

Comments News Comments

Just cause it's simple doesn't mean it's not super hefplul.

Post new Comment