Scoreboard

Reported games for the week of
Friday, October 31 2014
  • Overton

    0

    Tenaha

    0

    AT
    11/01 - 7:30PM
  • Alba-Golden

    0

    Cooper

    20

    AT
    10/31 - Half
  • All Saints

    0

    Dallas Christian

    28

    AT
    10/31 - Half
  • Alto

    7

    Kerens

    0

    AT
    10/31 - Half
  • Anderson-Shiro

    0

    Groveton

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Athens

    42

    Crandall

    15

    AT
    10/31 - Half
  • Big Sandy

    14

    Hawkins

    8

    AT
    10/31 - 2nd
  • Bishop Gorman

    0

    Legacy Christian

    0

    AT
    10/31 - 7:00PM
  • Brook Hill

    0

    Prince of Peace

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Bullard

    0

    Melissa

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Campbell

    0

    Union Hill

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Center

    0

    Pleasant Grove

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Chapel Hill

    0

    Henderson

    22

    AT
    10/31 - 1st
  • Chester

    0

    Apple Springs

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Chisum

    0

    Edgewood

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Coldspring-Oakhurst

    0

    Huntington

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Como-Pickton

    0

    Wolfe City

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Corrigan-Camden

    0

    Deweyville

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Corsicana

    0

    Lufkin

    21

    AT
    10/31 - 1st
  • Crockett

    0

    Hemphill

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Elysian Field

    14

    Arp

    21

    AT
    10/31 - 2nd
  • Forth Worth THESA

    0

    Tyler HEAT

    0

    AT
    10/31 - 8:00PM
  • Frankston

    0

    West Rusk

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Gilmer

    50

    Nevada

    7

    AT
    10/31 - 2nd
  • Grace

    35

    Shelton

    6

    AT
    10/31 - 2nd
  • Grand Saline

    0

    Lone Oak

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Grapeland

    0

    Cross Roads

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Groesbeck

    0

    Rusk

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Harmony

    0

    Jefferson

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Hughes Springs

    34

    DeKalb

    0

    AT
    10/31 - Half
  • Jacksonville

    0

    John Tyler

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Joaquin

    8

    Cushing

    0

    AT
    10/31 - 1st
  • Karnack

    0

    Leveretts Chapel

    0

    AT
    10/31 - 2nd
  • Kilgore

    7

    Brownsboro

    7

    AT
    10/31 - Half
  • Longview

    21

    Sulphur Springs

    0

    AT
    10/31 - Half
  • Lufkin

    14

    Corsicana

    0

    AT
    10/31 - 1st
  • Mabank

    0

    Kaufman

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Malakoff

    35

    Kemp

    0

    AT
    10/31 - 2nd
  • Marshall

    42

    Mt. Pleasant

    0

    AT
    10/31 - 2nd
  • Mineola

    20

    Sabine

    7

    AT
    10/31 - 2nd
  • Mt. Enterprise

    0

    Fruitvale

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • New Boston

    14

    Winnsboro

    6

    AT
    10/31 - Half
  • New Diana

    0

    Winona

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Newton

    0

    Garrison

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • North Lamar

    7

    Liberty-Eylau

    33

    AT
    10/31 - 2nd
  • Ore City

    0

    Harleton

    21

    AT
    10/31 - 2nd
  • Palestine

    0

    Carthage

    35

    AT
    10/31 - Half
  • Paul Pewitt

    0

    Linden-Kildare

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Pine Tree

    7

    Hallsville

    35

    AT
    10/31 - 2nd
  • Prairiland

    7

    Mt. Vernon

    0

    AT
    10/31 - 1st
  • Price Carlisle

    0

    Cayuga

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Princeton

    14

    Pittsburg

    0

    AT
    10/31 - 2nd
  • Queen City

    14

    Hooks

    6

    AT
    10/31 - Half
  • Quinlan Ford

    7

    Paris

    30

    AT
    10/31 - 2nd
  • Redwater

    7

    Daingerfield

    0

    AT
    10/31 - 2nd
  • Rockwall

    16

    Tyler Lee

    21

    AT
    10/31 - 1st
  • ROMEO Prep Academy

    13

    Kings Academy

    6

    AT
    10/31 - 2nd
  • San Augustine

    0

    Shelbyville

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Shepherd

    0

    Diboll

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Spring Hill

    0

    Gladewater

    19

    AT
    10/31 - 2nd
  • Tatum

    18

    Atlanta

    13

    AT
    10/31 - 2nd
  • Teague

    0

    Eustace

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Timpson

    25

    Maud

    24

    AT
    10/31 - Half
  • Troup

    0

    Waskom

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Union Grove

    0

    Simms Bowie

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Van

    28

    Wills Point

    0

    AT
    10/31 - Half
  • West Hardin

    0

    Lovelady

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • West Sabine

    0

    Beckville

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Westwood

    0

    Elkhart

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • White Oak

    0

    Quitman

    0

    AT
    10/31 - 7:30PM
  • Whitehouse

    22

    Nacogdoches

    10

    AT
    10/31 - 2nd
Sports

HS Football Standings

6A-District 11

District

Overall

W L W L
Rockwall 5 0 8 0
Garland 4 1 6 2
Garland Rowlett 3 2 5 3
Garland Sachse 3 2 5 3
Tyler Lee 3 2 4 4
Garland Lakeview 1 4 3 5
Garland Naaman Forest 1 4 1 7
North Garland 0 5 0 9

5A-District 15

District

Overall

W L W L
Longview 5 0 6 2
Sulphur Springs 4 1 5 3
Texarkana 4 1 5 3
Hallsville 3 2 5 3
Marshall 2 3 4 4
Greenville 1 4 3 5
Pine Tree 1 4 1 7
Mount Pleasant 0 5 0 8

5A-District 16

District

Overall

W L W L
Ennis 5 0 6 2
John Tyler 4 1 7 2
Nacogdoches 3 2 6 2
Whitehouse 2 3 5 3
Lufkin 2 3 4 4
Corsicana 2 3 3 5
Jacksonville 1 4 4 4
Lindale 1 4 2 6

4A-Division I, District 7

District

Overall

W L W L
North Lamar 2 1 6 2
Princeton 2 1 6 2
Liberty-Eylau 2 1 3 5
Pittsburg 2 1 3 5
Paris 1 2 4 4
Quinlan Ford 0 3 0 8

4A-Division I, District 8

District

Overall

W L W L
Van 3 0 8 0
Athens 2 1 5 3
Wills Point 2 1 5 3
Kaufman 2 1 3 5
Crandall 0 3 1 7
Mabank 0 3 1 7

4A-Division I, District 9

District

Overall

W L W L
Henderson 3 0 7 1
Chapel Hill 3 0 5 3
Carthage 3 1 4 5
Kilgore 1 3 2 7
Brownsboro 0 3 1 7
Palestine 0 3 0 8

4A-Division II, District 5

District

Overall

W L W L
Gilmer 3 0 8 0
Nevada Community 2 1 3 4
Melissa 2 1 3 5
Bullard 1 2 5 3
Rains 1 2 4 4
Canton 0 3 4 4

4A-Division II, District 6

District

Overall

W L W L
Gladewater 3 0 7 1
Atlanta 2 1 6 1
Tatum 2 1 4 4
Pleasant Grove 1 2 5 3
Spring Hill 1 2 2 6
Center 0 2 2 5

4A-Division II, District 7

District

Overall

W L W L
Fairfield 3 0 7 1
Mexia 3 0 5 3
Lorena 2 0 4 4
Waco Connally 1 2 4 4
Rusk 0 3 3 5
Groesbeck 0 4 1 7

4A-Division II, District 8

District

Overall

W L W L
Coldspring-Oakhurst 3 0 6 2
Madisonville 2 1 3 5
Diboll 2 1 2 6
Tarkington 1 2 5 3
Shepherd 1 2 4 4
Huntington 0 3 1 7

3A-Division I, District 8

District

Overall

W L W L
Mineola 3 0 5 3
Sabine 2 1 5 3
White Oak 1 1 4 3
Harmony 1 1 3 4
Jefferson 1 2 5 3
Quitman 0 3 0 8

3A-Division I, District 7

District

Overall

W L W L
North Lamar 2 1 6 2
Princeton 2 1 6 2
Liberty-Eylau 2 1 3 5
Pittsburg 2 1 3 5
Paris 1 2 4 4
Quinlan Ford 0 3 0 8

3A-Division I, District 11

District

Overall

W L W L
Teague 3 0 8 0
Malakoff 2 1 7 1
Elkhart 2 1 4 3
Palestine Westwood 1 2 6 2
Eustace 1 2 4 4
Kemp 0 3 0 8

3A-Division II, District 6

District

Overall

W L W L
Lone Oak 3 0 7 1
Alba-Golden 2 1 6 2
Cooper 2 1 5 3
Chisum 1 2 4 4
Edgewood 1 2 2 6
Grand Saline 0 3 0 8

3A-Division II, District 7

District

Overall

W L W L
Hughes Springs 3 0 5 3
Omaha Pewitt 2 1 2 6
Hooks 1 1 7 1
De Kalb 1 2 2 6
Linden-Kildare 1 2 1 7
Queen City 0 3 1 7

3A-Division II, District 8

District

Overall

W L W L
Waskom 5 0 7 1
Arp 4 1 6 1
Elysian Fields 4 1 6 2
Frankston 2 3 4 4
New Diana 2 3 2 6
Troup 2 3 2 6
West Rusk 1 4 1 7
Winona 0 5 1 7

3A-Division II, District 12

District

Overall

W L W L
Franklin 4 0 7 0
Jewett Leon 3 1 6 2
Trinity 3 1 5 3
New Waverly 3 2 4 5
Lexington 2 2 3 5
Hearne 0 4 0 7
Buffalo 0 5 1 8

2A-Division I, District 6

District

Overall

W L W L
Quinlan Boles 3 0 5 3
Wolfe City 2 1 5 3
Clarksville 2 1 2 6
Como-Pickton 1 2 2 6
Bogata Rivercrest 1 2 1 7
Honey Grove 0 3 2 6

2A-Division I, District 9

District

Overall

W L W L
Union Grove 3 0 8 0
Harleton 3 0 7 1
Ore City 2 1 7 1
Hawkins 1 2 4 4
Big Sandy 0 2 4 3
Simms Bowie 0 3 2 6

2A-Division I, District 10

District

Overall

W L W L
Shelbyville 3 0 7 0
West Sabine 2 1 6 2
San Augustine 2 1 4 4
Beckville 1 2 4 3
Joaquin 1 2 4 4
Cushing 0 3 4 4

2A-Division I, District 11

District

Overall

W L W L
Alto 3 0 7 0
Kerens 3 0 7 1
Price Carlisle 2 1 6 2
Cayuga 1 2 3 5
Cross Roads 0 3 2 5
Grapeland 0 3 1 7

2A-Division II, District 11

District

Overall

W L W L
Tenaha 3 0 6 1
Maud 2 1 4 4
Timpson 2 1 2 5
Overton 1 1 2 5
Mount Enterprise 0 2 3 4
Fruitvale 0 2 0 8

2A-Division II, District 12

District

Overall

W L W L
Iola 3 0 7 0
Normangee 3 0 5 3
Evadale 1 2 5 3
Burkeville 1 2 1 7
Colmesneil 1 2 1 7
Sabine Pass 0 3 1 7

1A-Division I, District 15

District

Overall

W L W L
Savoy 1 0 4 4
Union Hill 0 0 1 5
Irving Universal Academy 0 0 1 6
Campbell 0 1 3 5

TAPPS-Division II, District 2

District

Overall

W L W L
Dallas Christian 4 1 6 2
Grace Community 4 1 6 2
Brook Hill 4 1 5 2
Bishop Gorman 3 2 6 2
All Saints 3 2 5 3
Prince of Peace 2 3 3 5
Legacy Christian Academy 0 5 3 5
Shelton 0 5 0 8

Freelance

District

Overall

W L W L
Tyler HEAT 1 0 8 0