Scoreboard

Reported games for the week of
Friday, September 19 2014
  • Anna

    0

    North Lamar

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Athens

    0

    Rusk

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Atlanta

    0

    Pittsburg

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Beckville

    0

    Overton

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Bells

    0

    Chisum

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Big Sandy

    0

    Price Carlisle

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Brownsboro

    0

    Van

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Buffalo

    0

    Alto

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Canton

    0

    Spring Hill

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Carthage

    0

    Gladewater

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Como-Pickton

    0

    Cumby

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Corrigan-Camden

    0

    Kountze

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Crockett

    0

    Madisonville

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Detroit

    0

    Cushing

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Fruitvale

    0

    A+ Academy

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Gilmer

    0

    Daingerfield

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Grapeland

    0

    Mt. Enterprise

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Hawkins

    0

    Harmony

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Henderson

    0

    Newton

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Hooks

    0

    Clarksville

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Jasper

    0

    Center

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Joaquin

    0

    Cayuga

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Karnack

    0

    Trinity School of Texas

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Kerens

    0

    Grand Saline

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Kilgore

    0

    Texas High

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Kings Academy

    0

    Apple Springs

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Leon

    0

    Lovelady

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Mabank

    0

    Kemp

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Malakoff

    0

    Edgewood

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Maud

    0

    Queen City

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Mineola

    0

    Wills Point

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Mt. Vernon

    0

    Lone Oak

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • New Diana

    0

    Garrison

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Ore City

    0

    DeKalb

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Paris

    0

    Palestine

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Paul Pewitt

    0

    New Boston

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Prairiland

    0

    Cooper

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Redwater

    0

    Linden-Kildare

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Sachse

    0

    Tyler Lee

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • San Augustine

    0

    Groveton

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Scurry-Rosser

    0

    Eustace

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Shelbyville

    0

    Colmesneil

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Tatum

    0

    Liberty-Eylau

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Tenaha

    0

    White Oak

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Trinity

    0

    Elkhart

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Union Grove

    0

    Rivercrest

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Union Hill

    0

    Fannindel

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Universal Academy

    0

    Trinidad

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Warren

    0

    Huntington

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Whitewright

    0

    Alba-Golden

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
  • Winnsboro

    0

    Sabine

    0

    AT
    09/19 - 7:30PM
Watches & Warnings Warnings
Sports

Region 14 Tournament starts Tuesday

Region 14 Tournament starts Tuesday
KETK
Sports
Saturday, March 1, 2014 - 11:08pm

The Region 14 mens and womens basketball tournament seeding and schedule is now set.

All the games will be played at UT-Tyler's Herrington Patriot Center.

Women's Tourney seeds:

1. TVCC 18-0

2. Tyler 15-3

3. Blinn 15-3

4. Paris 10-8

5. Jacksonville 10-8

6. Angelina 8-10

7. Kilgore 8-10

8. Bossier Parish 3-15

NOTE: Bossier Parish will play Coastal Bend at home on March 3. The winner will get the 8th seed and play TVCC first round.

Wednesday, March 5, 2014

Game 1: TVCC (1) vs BPCC/CBC (8), 1pm

Game 2: Paris (4) vs Jacksonville (5), 3pm

Game 3: Tyler (2) vs Kilgore (7), 6pm

Game 4: Blinn (3) vs Angelina (6), 8pm

Friday, March 7, 2014 (Semifinals)

Game 5: Game 1 winner vs. Game 2 winner, 1pm

Game 6: Game 3 winner vs. Game 4 winner, 3pm

Saturday, March 8, 2014 (Finals)

Game 7: Game 5 winner vs. Game 6 winner, 3pm

Men's Tourney

1. Paris 15-4
2. TVCC 15-4
3. San Jacinto 14-5
4. Lamar 14-5
5. Navarro 14-5
6. Kilgore 14-5
7. Lee 12-7
8. Blinn 7-12
9. Tyler 7-12
10. Jacksonville 5-14
11. Panola 5-14
12. Angelina 5-14

Tuesday's game schedule:

1pm - Blinn vs Tyler
3pm - Navarro vs Angelina
6pm - Lee vs Jacksonville
8pm - Kilgore vs Panola

 

Comments News Comments

Post new Comment